هتل یخی هیجان‌انگیز در کانادا و استان کبک

تاریخ انتشار: 1397/04/30 - 10:04 | مشاهده: 593 بار
به اشتراک گذاری
Photo

 

با فراگیر شدن هتل‌های مختلف در شهرهای توریستی و معروف جهان، پیدا کردن هتلی با کیفیتی بالا شاید کار سختی نباشد، اما بسیاری از توریست‌ها به دنبال هتل‌هایی هستند که خاص باشند و تجربه‌های جدید را در اختیار آنها قرار دهد. همانطور که می‌دانید کانادا یکی از زیباترین کشور‌های جهان است، این کشور دارای آب و هوایی سرد و خشک و اغلب زمستان‌هایی سرد و طاقت فرسا را دارا است، در این لحظه می‌خواهیم شما را با یکی از خاص‌ترین و جالب‌ترین هتل‌های جهان آشنا کنیم، این هتل یخی در کانادا قرار دارد…

 

 

هتل یخی کانادا که معروف به Ice Hotel است، در 5 کیلومتری شهر Quebec در تحویل سال نو 2001 میلادی افتتاح شد، این هتل اولین هتل یخی بخش آمریکا شمالی میباشد، هر ساله این هتل در آخرماه دسامبر بازسازی می‌شود، تا در آغاز ماه ژانویه در خدمت توریست‌ها و بازدیدکنندگان باشد.

 

عمر این هتل یخی 3 ماه بیشتر نیست، یعنی از به وجود آمدن آن در ماه ژانویه تنها 3 ماه طول می‌کشد تا در ماه آوریل این هتل آب شود، این هتل هنگام تاسیس خود تنها دارای 11 اتاق بود، اما حالا با داشتن 55 اتاق، یکی از بزرگترین هتل‌های یخی جهان است.

 

 

برای ساخت این هتل سالانه 45 روز وقت گذاشته و از 50 کارگر برای ساخت آن استفاده می‌شود.

 

 

نکته جالب این است که برای ساخت این هتل همچنین از چوب نیز استفاده شده، اما در بدنه هتل به کار رفته است.

 

 

برای ساخت این هتل حدود 30هزار تن برف و همچنین 500 تن یخ استفاده می‌شود که در نوع خود بسیار جالب است. دیواره‌های این هتل نیز هر کدام حدود 4 متر ضخامت دارد که رقم قابل‌توجهی است.


نظرات کاربران: